+370 689 28059
info@dururemontas.eu

Laikas sendina visas duris

Šarvuotų, medinių,
nestandartinių
ir kitų durų remontasVilniujePatirtis
Patikimumas
Saugumas

Kitos remonto priežastys

Pradžia  ⇢  Kitos remonto priežastys

Kitos remonto priežastys

Nekokybiškai nudažytas metalo durų paviršiaus dažų sluoksnis greitai atšokinėja

Nekokybiškai nudažytas metalo durų paviršiaus dažų sluoksnis greitai atšokinėja

Ne visada įmanoma apsaugoti savo būstą, duris ir spynas nuo nepalankių aplinkos veiksnių, tačiau visada tikslinga pasirūpinti aukščiausio saugumo lygio durimis ir spynomis, atspariomis įvairiems aplinkos poveikiams.

Metalo, arba šarvuotų, durų varčios paviršius, suprantama, bus sunkiau pažeidžiamas tiek mechaniškai, tiek gaisro. Nekokybiškai nudažytų medinių ar metalinių durų paviršius po trumpo laiko gali atrodyti taip, tarsi būtų pragyvenęs šimtmečius.

Mechaniniai pažeidimai. Net pats tvirčiausias durų varčios paviršiaus išorinis sluoksnis kartais pažeidžiamas netyčia, užkliudžius sunkiu kietu daiktu, pvz., nešamais baldais, įbrėžus aštriais įrankiais ar pan.

Išlaužtos spynos. Dėl įvairių priežasčių išlaužus durų spyną, pvz., patekus vagims arba - jėga atrakinus užstrigusią durų spyną patiems, dažniausiai pažeidžiamas ir durų varčios paviršius. Natūralaus medžio durys į mechaninius pažeidimus reaguoja jautriau, nei šarvuotos durys, todėl prireikia ne tik profesionalaus spynų, bet ir durų remonto.

Tai nereiškia, kad užsikirtus šarvuotų durų spynai, reikėtų bandyti įeiti su laužtuvu tikintis, kad stiprios šarvo durys nenukentės. Anaiptol - šarvuotų durų spynos yra brangios ir jautrios, todėl jas sutvarkyti, nepažeisdamas durų, gali tik patyręs spynų meistras.

Medinių durų apačią apsaugo ir sutvirtina metalo juosta

Medinių durų apačią apsaugo ir sutvirtina metalo juosta

Apsilankius vagims, prireikia durų arba spynų remonto

Apsilankius vagims, prireikia durų arba spynų remonto

Tvirto medžio masyvo durys yra ilgaamžės, bet ne amžinos

Tvirto medžio masyvo durys yra ilgaamžės, bet ne amžinos

Morališkai ir fiziškai pasenusios, susidėvėjusios durys. Net pačios tvirčiausios šarvuotos arba kieto medžio masyvo durys yra tik ilgaamžės, bet nėra amžinos, todėl su metais silpnėja ir durų tvirtybė ir sensta durys morališkai.

Šarvuotos durys, kurias gaminome prieš 10 - 20 metų, šiandien jau sulaukė garbaus savo amžiaus. Naujausiųjų technologijų dėka galima ankstesnės kartos šarvuotas duris patobulinti - padidinti jų saugumą, pakeisti morališkai senstelėjusį durų varčios paviršių,o spynas pakeisti saugesnėmis ir pan. Pastarojo meto šarvuotų durų varčios paviršiaus medžiagų, spalvų, raižinių bei raštų gausa ir įvairovė leidžia pasirinkti variantą pačiam išrankiausiam būsto šeimininko skoniui.

Durų paviršių išblukina saulė. Jeigu durys, ypač lauko, atsuktos tiesiai į saulę, per ilgesnį laiką spalvos nubluks. Pablukęs durų paviršius dažnai asocijuojasi su labiau apleistomis ir senesnėmis durimis, nei yra iš tikrųjų. Renkantis durų dažų spalvą, svarbu atsižvelgti ne tik į interjero bei eksterjero stilių ir pagrindinius spalvų akcentus, bet ir tų spalvų atsparumą saulės šviesai; ši aplinkybė svarbesnė medinėms durims, nei šarvuotoms.

Kitos remonto priežastys

Gaisras. Tai viena skaudžiausių durų remonto priežasčių, nuo kurios neapsaugotas nei vienas būstas. Tačiau šarvuotos arba metalinės priešgaisrinės durys apsaugos būstą labiau nei medinės, juo labiau - nei plastikinės ar stiklo durys.

Paliestas ugnies liepsnos metalines duris dažniau pavyksta suremontuoti, o medines duris dažniau tenka gaminti naujas, nes remontuotinų vietų tiesiog nelieka.

Jeigu medinės durys labai storos, masyvios, kieto medžio, ir jų paviršius apdega ar aprūksta nežymiai, beveik neįtakodamas durų tvirtumo, tuomet medines duris galima atnaujinti.

Durų korozija - rimta susidėvėjusių ar subraižytų metalinių durų bei rūdijančių jų konstrukcijų problema. Prasidėjusi durų korozija, arba rūdijimas, - labai rimtas signalas kuo skubiau tvarkyti duris ne vien estetiniais sumetimais. Per ilgesnį laiką rūdys gali suardyti net paties tvirčiausio metalo duris taip, kad liks kiaurymės, ir patirsite rimtesnius nuostolius. Ypatingai verta atkreipti dėmesį, jei durys yra drėgnoje aplinkoje.