Durų remonto priežastys

Nesandarios durys

Nesandarių durų nepatogumai – ne vien tik pro plyšius šildomas laukas ir švilpaujantys patalpoje vėjai. Nesandarių krypstančiųjų ar išsikraipiusiųjų durų rimtesnė problema – „netikėtai“ užstrigusi spyna. Mūsų meistrai, turėdami daugiau nei 20 metų durų remonto patirtį Vilniuje, pastebėjo šias dažnas durų nesandarumo priežastis.

Paskambinkite

Krypstančios durys

Krypstančios durys nėra vien durų nesandarumo problema – spynų gedimas, tai rimta probleminė krypstančiųjų durų pasekmė. Krypdamos durys pamažu užspaudžia spynos liežuvėlį ir sugadina spyną, nes kartu su krypstančia varčia keičiasi ir spynos padėtis. Krypstančios durys pakreipia su savimi ir spynos liežuvėlį arba kaiščius, todėl jie nebeatitinka jiems skirtos durų staktoje ertmės. Pirmasis krypstančiųjų durų požymis – sunkiau rakinama spyna, kuri, jei durų netaisyti, užstrigtų galutinai, tik laiko klausimas. Todėl nėra prasmės taisyti spyną, nepašalinus priežasties, esančios pačiose duryse. Neįmanoma prognozuoti, kada krypstančios durys užspaus spyną galutinai, todėl nutinka taip, kad vieną dieną šeimininkai – tarsi visai netikėtai – negali pro savo duris į savo būstą įeiti arba iš jo išeiti. Kas būtų, jei išeiti ar įeiti – gyvybiškai svarbu ir skubu?

Krypstančios durys - remontas

Durys gali krypti dėl šių priežasčių

  • Durys deformuojasi ir brinksta apipiltos vandeniu (prakiuręs stogas, užsikimšusi stogo lietaus vandens nubėgimo sistema, netyčia užlieja viršutiniai kaimynai) arba nuo ilgalaikės drėgmės. Džiūdamos durys dažnai deformuojasi, išsikilnoja ar atšoka faneros sluoksnis bei kita apdaila. Galima pagalvoti, kad drėgmės iškeltą, išbrinkusį medinių durų paviršių užtektų nuobliuoti, palyginti, ir problema išspręsta. Tačiau taip nėra, nes būtina atstatyti durų kraštinių taisyklingo stačiakampio formą. Šiems durų remonto darbams reikalinga patirtis.
  • Jei durys pagamintos iš nepilnai išdžiovintos medienos arba gamybos metu neįvertinus, kad didesnę dienos dalį duris kaitins saulė, – durys pernelyg išdžius ir gali išsikraipyti.
  • Nekokybiškai pagamintos ar neteisingai įstatytos durys gali krypti nuo savo svorio.
  • Durys krypsta dėl per silpnų, nepritaikytų durų konstrukcijai ar svoriui, linkstančių ar lūžtančių vyrių.
Krypstančios durys

Kitos nesandarumo priežastys

Nesandarios būsto ar namo durys šeimininkų nedžiugina. Tačiau duris kokybiškai suremontavus ir užsandarinus, kad nebeliktų plyšių ir kitokių trūkumų – ilgam nebelieka ir problemų.

  • Nekokybiškai pagamintos ir sumontuotos pačios durys ir jų konstrukcijos.
  • Netinkamai įstatytos durys, kai tarp durų staktos ir varčios paliekami plyšiai ir kiti trūkumai.
  • Nekokybiškos, netinkamai pritvirtintos ar susidėvėjusios durų sandarinimo tarpinės juostelės, klijuojamos ant durų užlaidos. Durų užlaida – durų kraštelis, uždengiantis staktos kraštą. Medinėms durims durų užlaida su tarpine reiškia sandarumą, o metalinėms – ir saugumą.
  • Morališkai pasenusios, neremontuojamos durys, gali susidėvėti nuo laiko, išsisandarinti arba vietomis net prakiurti pavieniai varčios fragmentai, fiziškai nusitrinti slenkstis ar kitos durų dalys ir pan.
Nesandarios durys

Turite problema? Pasidalinkite ja su mumis ir mes Jums padėsime!