Durų restauravimas - apdailinių plokščių keitimas

0
Atrestauruotų durų
0
Pakeistų apdailinių plokščių

Restauravimas

Restauruotinos Vilniaus miesto, ypatingai – Senamiesčio, būstų bei kitos paskirties durys, menančios kelis šimtmečius, yra unikalios, todėl restauravimo metu labai svarbu išsaugoti jų autentišką išvaizdą, originalių apdailos raštų meninę ir istorinę vertę. Restauruotinos senovinės durys praktiškai visos priskiriamos nestandartinių durų kategorijai. Tai akivaizdžiai skirtingų laikmečių durys, skirtinga jų gamybos technologija, įvairios dizaino kryptys ir stiliai. Garbaus amžiaus durys, pragyvenusios kelias būsto šeimininkų kartas, gali deformuotis, prakiurti, sudūlėti ar ištrupėti atskiri jų fragmentai. Jei labai seniai pagamintos durys yra ne iš vientiso medžio masyvo, per daugelį metų džiūdamos ir vėl sudrėkdamos atskiros jų dalys gali išsikraipyti, ir sandūrose atsirasti plyšių.

Paskambinkite

Restauruojamos durys

Nestandartinės metalo durysilgaamžiškiausios durys, pragyvenusios ne tik kelias šeimininkų kartas, bet ir kelis šimtmečius. Tai ne „serijinės“ gamybos šarvuotos durys su siūlomų elementų komplektacija, bet pagal individualius užsakymus, nestandartinių dydžių, konkrečiai paskirčiai pritaikytos, dažniausiai labai tvirtų konstrukcijų, saugios, kalvių darbo vienetinio dizaino durys.

Nestandartinės metalo durys, padengtos medžio masyvu – tai ilgaamžis, praktiškas ir patogus derinys. Metalinė durų konstrukcija arba visa metalo varčia, padengtos medžio masyvu, pateisina įvairiapusius lūkesčius: metalo durų tvirtumą ir medinių durų jaukumą. Šios konstrukcijos durys naudojamos bažnyčioms ir privatiems įvairios paskirties Vilniaus pastatams.

Restauruotinos medinės durys. Duris iš medžio žmogus pradėjo gaminti vienas pirmųjų iš visų mums šiandien žinomų durims skirtų medžiagų. Nesikartojančių natūralaus medžio raštų durų varčia yra maloni, šilta ir natūraliai graži. Kokybiškos ir tvirtos originalaus dizaino ilgaamžės medinės durys praktiškai nesensta; nusidėvėjusį durų paviršių galima restauruoti arba atnaujinti, morališkai pasenusią ir nesaugią durų spyną pakeisti, ir ankstesnės kartos medinės durys tarnaus dar kelioms šeimininkų kartoms. Medinės grotuotos durys. Prieš medines duris pritvirtintos metalinės grotos padidina saugumą. Senovinės originalios kalto metalo grotos dažnai turi išliekamąją meninę bei istorinę vertę. Grotuotos medinės durys yra daugelio istorinių pastatų, ypač bažnyčių, dekoratyvus architektūros elementas ir vertingas prabėgusius šimtmečius menantis mūsų Vilniaus Senamiesčio istorinis paveldas. Profesionalių restauratorių rankos išsaugoja šias praeities vertybes ateičiai. Šiuolaikinės durys nuo restauruojamų skiriasi savo medžiagomis, savita spalvų gama bei tekstūra, savito raštų stiliaus įvairove ir, be abejonės, gamybos technologija, kurios dėka galima šiandien pasiūlyti gausią nestandartinių šiuolaikinių durų įvairovę. Būtent šiuolaikinės durų gamybos technologijos ir unikalių durų restauravimo meistrų kompetencija bei ilgamečiai įgūdžiai leidžia kruopščiai atgaminti ir išsaugoti ankstesnės kartos durų unikalią išvaizdą ir istorinę vertę.

Durų restauravimas-frezavimas
Durų restauravimas - plokštės nuėmimas

Durų restauravimo priežastys

Medinių ir metalinių durų restauravimo priežastys iš esmės panašios į durų remonto priežastis, tik skirtumas toks, kad restauruodami išsaugome esamą durų išvaizdą ir stilių arba atgaminame buvusią, o remontuodami ar atnaujindami, galime iš esmės pakeisti durų išvaizdą, pakeitę jų paviršiaus sluoksnius ir spalvas. Restauruodami duris, visada profilaktiškai patikriname ir įvertiname restauruojamų durų spynas. Nes morališkai ir fiziškai pasenusių, savo amžių atidirbusių spynų, – nors ir veikiančių, – saugumas ir patikimumas su kiekviena diena vis intensyviau mažėja. Todėl savalaikis sprendimas, kada keisti esamą spyną į naują, modernesnę ir tvirtesnę, – labai svarbus, o ypač ,- jei negaminamos nei tokios spynos, nei jų dalys.

Durų remonto specialistai Vilniuje

Reikia durų restauravimo ar atnaujinimo?

Durų apdailinės plokštės keitimas